Užitečné informace

Jak vybrat správnou délku opasku?

Jak vybrat správnou délku opasku?

Po výběru opasku následuje zvolení správné velikosti. U většiny opasků je nabízeno několik velikostí - délek opasku. Při špatně zvolené velikosti jde většina opasků jednoduše zkrátit, nicméně lepší je vybrat opasek přímo pro Vás. 

Jak na to?

Změřte si obvod pasu nebo boků v místě, kde nosíte kalhoty, sukni nebo různé topy. Vámi naměřená hodnota se shoduje s velikostí opasků, kterou potřebujete. Například 105 cm v pase odpovídá velikosti opasku 105 cm. Velikosti se mohou lišit ± 2 cm. Délku opasku vždy měříme od spony k prostřední dírce. Tolerance zapnutí u jedné velikosti je zhruba ± 5 cm. Celková délka opasku je vždy o cca 15 cm delší než je udávaná velikost opasku. 

 délka opasku

Pokud si nejste jistí, jakou velikost vybrat, raději zvolte tu větší. Opasek se dá vždy jednoduše zkrátit, ovšem prodloužit už nikoliv.

Jak upravit délku opasku?

Jak upravit délku opasku?

Někdy se stane, že zakoupená délka opasku je delší, než Vám vyhovuje. V tom případě není nic jednoduššího, než opasek snadno zkrátit. Ovšem mějte na mysli, že zkrácení opasku je trvalé a nenávratné. I zde platí přísloví "dvakrát měř a jednou řež".

Dle typu spony zvolte postup:

 

KLASICKÁ SPONA

1. Odšroubujte šroubek, který drží dohromady sponu a opasek

2 Odřízněte nepotřebnou část opasku, o kterou chcete opasek zkrátit

3. Vyražte novou díru

4. Přišroubujte sponu zpět k opasku

 

AUTOMATICKÁ SPONA

1. Otevřete zaklapávací část spony

2. Odřízněte nepotřebnou část opasku, o který chcete opasek zkrátit

3. Zasuňte zkrácený opasek zpět do spony

4. Zavřete zaklávací část spony 

 

2 položek celkem